Sapņu pārdevēju biznesa iespaids uz sapņu ideju patērētājiem (pircējiem).


Sapņu idejas sižets, kurš tiek sekmīgi pārdots, var ietekmēt tā pircēju neskaitāmos veidos, kuri apkārtējā sabiedrībā var tikt uztverti kā vēlami vai nevēlami, kā labi vai kā slikti.
 Sapņu idejas cilvēka uzvedībā var ieviest tādus vaibstus kā:
Baudas gūšana. 
Jebkura piepildīta vajadzība vai vēlme nes baudu. Arī sapņu ideju piepildīšana nes baudu, kaut arī tā ir iluzora.
Sapņu idejas virza cilvēka attīstību noteiktā virzienā, kura tiek apzīmēta kā garīgā, spirituālā jeb morālā attīstība. Šī attīstība nereti paņem lielu daļu no cilvēka dzīves laika.
Viens no baudas sapņu piemēriem - kāda cilvēka izredzētības proklamēšana. Pēc tāda tipa ir sapņa nodošana par kāda svēta personāža pārdzimšanu patreizējā ķermenī, indigo bērna kvalitātes esamība, u.c.līdzīgi.
Skat. dok.filmu "Izredzētais" (krievu val.). Filmā attēlots, kā Tibetas budisma pārstāvji izvēlas kādu parastu bērnu kā miruša augstustāvoša Tibetas budisma lamas inkarnāciju. Salīdziniet ar National Geographic dok.filmu "Skats no iekšpuses: bērni-sludinātāji" (angļu val.) vai YouTube dok.filmu "Bērni-sludinātāji". Šais filmās var redzēt, kā bērnu sludināšanas saturs sāk atšķirties atkarībā no kultūras (budistu vai kristiešu-pentakostāļu). Tas nozīmē, ka bērni nokopē un instinktīvi imitē savā apkārtnē notiekošo (spoguļneironu darbība). Taču bērniem ir atšķirīgas ģenētiskas tendences, tāpēc vieni bērni kopē un imitē reliģiozās ceremonijas, citi kareivjus un ieročus, citi spēlējas ar lellēm. 
Vēl pavisam citam kontrastam var noskatīties Krievijas televīzijas dokumentālo filmu "Bērni sektās". Te bērnu liktenis ir vēl savādāks un par baudas gūšanu bērnam neiet runa. 


Megaceltņu būvēšanas mānija.
BBC. 80 Чудес света. Фильм 1. От Перу до Бразилии. От Мексики до СШАDaudzus gadu simtus vai pat tūkstošus lieli arhitektoniski veidojumi tika uzcelti tikai reliģiskās mitoloģijas ietekmē. Piemēri ir Megalīti, Stounhendža, Lieldienu salas statujas, Naska tuksneša zīmējumi, piramīdas, kapenes, baznīcas un katedrāles.
Piemēram skat. dok.filmas online:
1) "Lieldienu salas noslēpumi".
2) "Lieldienu sala" no Discovery sērijas "Ceļojums uz noslēpumainajām pasaulēm". Filmā aplūkotas gan zinātniskākas, gan sapņu pārdevēju versijas par statuju izcelsmi.
3) "Naska tuksneša noslēpumi". Filmas pilna ekrāna versija.
4) "Naska - aiz loģikas robežas".
5) "Naska līnijas: atšifrētas" National Geographic versija. Naska tauta veica arī reliģiski motivētās cilvēku upurēšanas lietus izsaukšanai.
Filmās redzams daudzu pētnieku apjukums par dīvainajiem darbiem, ar nesaprotamu uzvedības motivāciju.
  Dzīves stila maiņa
  Ēšanas paražu un ēdiena izvēles maiņa. Badošanās kūres. Piemērs, badošanās, lai pārietu uz prānas enerģijas režīmu.
  Interešu maiņa. 


  Uzvedības paražu maiņa

  Ideoloģisku un reliģisku sapņu ideju ietekme uz profesionālo nodarbošanās. Piemēram skat. dok.filmas: 
  1) "Nacistiskā medicīna. Trešā Reiha ēnā" (krievu val.) par nacistiskās medicīnas ārstu darbības pilnīgu pārveidi nacionālsociālistisko un okulto sapņu ietekmē. 
  2) "Hitlera superpilsēta" par ideālas pasaules arhitektūras sapņiem.
  3) Ehnatona jaunā monoteistiskā reliģija ar jauno pilsētu Amarnu filmā "Ehnatons". 


  Nodarbošanās maiņa. 
  Brīvā laika pavadīšanas maiņa. 
  Ekoloģisko uzskatu maiņa. Tā var notikt gan ekoloģiskā stāvokļa pasliktināšanas virzienā (ekocīds), gan ekoloģijas uzlabošanas virzienā. 
  Skat.: 
  1) dok.filmu par ekocīdu seno maiju civilizācijā
  2) dok. filmu par ekocīdu uz Lieldienu salas: "Lieldienu sala - atgriešanās pagātnē". 


  Politisko uzskatu maiņa. Psiholoģisko uzskatu maiņa. Diskusiju tēmu maiņa attiecībās ar radiem un Uzvedības paražu maiņa. Diskusiju tēmu maiņa ar radiem un paziņām.
  Personības kodola izmaiņas (izšķīšana). 
  Sapņu ideju un sapņu ideju autora slavināšanas.

  Altruistiskā uzvedība. Propoganda vērsta uz sava egoisma izskaušanu un pilnīga altruisma attīstīšanu (pilnīgi atsakoties no savām vēlmēm), lai nokļūtu paradīzē vai uzlabotu karmu.

  Pašdestruktīvas uzvedības pārtraukšana (alkohola, narkotiku, kriminālas uzvedības atmešana).
  Destruktīvas uzvedības pārtraukšana.

  Destruktīvas uzvedības uzsākšana. Uzbrukumi kritizētājiem. Destruktīvais potenciāls reliģijās. Slepkavības. Upurēšanas. Daudzās senajās civilizācijās un reliģijās visā pasaulē eksistēja cilvēku upurēšanas. Īpaši daudz to bija senajā Centrālamerikā un Dienvidamerikā. 
  Skat. online: 1) dok.filmu par acteku kareivīgajiem sapņiem un cilvēku upurēšanas iemesliem. Tomēr civilizācija, kuras sapņos dieviem jāupurē cilvēki, kaujā zaudēja civilizācijai, kuras uzskatos dievs upurēja savu dēlu cilvēkiem.
  2) online dok.filmu par cilvēku upurēšanu Senajā Nūbijā un arī mūsdienās "Nāves impērija". 
  3) Skat. dokumentālo filmu par kādu atrastu zemūdens alu ar cilvēku upuriem maiju reliģijā). 

        Материалы древности. Подземное царство майя

  4) Online dok.filma par druīdu cilvēkupuriem
  5) National Geographic online dok.filma "Nāves piramīdas" par Senās Amerikas pilsētu Teotiuakānu, kuru apdzīvoja nezināma tauta un piekopa reliģija, kas upurēja cilvēkus. 
  6) Močiko civilizācija Senajā Peru teritorijā dok.filmā "Peru izzudusī civilizācija". 

  Pašdestruktīvas uzvedības uzsākšana. Narkotiku izmantošana. Brīvprātīga pašupurēšanās. Paššaustīšana (flagelācija), lai sodītu sevi par iztēlotajiem grēkiem un iegūtu sapņu tēlu piedošanu. Sevis piesišana krustā (skat. notikums arī Latvijā).
  Skat. online Viasat History kanāla dok.filmu "Tibetas mūmijas noslēpums", kurā attēlota kāds līdz šim nezināms Tibetas budistu mūku rituāls - sevis upurēšana, pārstājot ēst un nožņaudzot sevi ar šalli džogčen meditācijas laikā, lai it kā palīdzētu savai kopienai bada laikos. 
   Pašdestruktīvi-destruktīva uzvedība. Pašnāvnieki-karotāji. Upurē sevi savas grupas vai tautas labā, iznīcinot citu grupu vai tautu piederīgos. Sapnis ir par tikšanu viņā saulē Dievam pie labās rokas, mūžīgas baudas iegūšana kopā ar 70 jaunavām seksam.
   Islama fundamentālisti mūsdienās nav vienīgie, kas iet bojā sapņu ideju vārdā. Ķīnas dienvidrietumos  2011.gada 15.augustā sadedzinājās tibetiešu budistu mūks, aicinot atļaut tibetiešu garīgā vadītāja dalailamas atgriešanos dzimtenē (ziņo portāls "KasJauns.lv").

   Uzvedības izmaiņu multivirzieni. Destruktīvas un pašdestruktīvas uzvedības pārtraukšana kopā ar citu destruktīvi-pašdestruktīvu uzvedību uzsākšanu.                                                                              
   документальный фильм смотреть онлайн

   Dažādi reliģiska satura sapņi cilvēces vēstures gaitā ietekmēja nopietnas masveida kardarbību uzsākšanu. (Skat. dokumentālo filmu par Trešā reiha okultisma sapņiem krievu val.). Savu okulto un superrases sapņu patiesības pierādīšanai Trešā Reiha darboņi iztērēja vairāk naudas nekā ASV atombumbas radīšanai. Nacistiskās Vācijas gadījumā valsts uzvedās kā sapņu pircējs. Ideoloģija nepieciešama ne tikai tautas masu pakļaušanai, bet arī valsts līderiem pašiem savas realitātes būvēšanai.