svētdiena, 2011. gada 24. jūlijs

Norvēģu terorists Anderss Bērings-Breivīks un viņa sapņu analīzes turpinājums (2.daļa)


Parādījušās jaunas ziņas par Andersa Bērings-Breivīka personības profilu. Man ir interesanti salīdzināt ar iepriekšējā vakardienas ziņā (Bīstamie sapņotāji-mesijas: Norvēģu terorists Anderss Bērings-Breivīks) izteiktajiem saviem minējumiem par viņa motivāciju.

Portāls TV NET krievu valodā sniedz šādas ziņas:

 • Gatavojis uzbrukumu Norvēģu Darba partijas jauniešu nometnei 9 gadus - tātad idejas tiešām ilgi iznēsājis. Terorisma idejas viņa prātu pārņēmušas no 22 gadu vecuma. Tas apstiprina iepriekšējā ziņā izteiktos minējumus, ka aiz uzbrukumiem slēpjas dziļa, lai arī perversa, filozofija.
 • Sagatavojis savās fantāzijās iznēsāto politisko manifestu 1500 lappušu garumā un propogandas filmu (kura ir pat aizkustinoša) - "2083.gada Eiropas neatkarības deklarācija". To izveidošanai autors veltījis 3 gadus. 2083.gadā būšot 200-tā gadadiena pēc Kārļa Marksa nāves. Manifestā un filmā redzama labi savākta vēsturiska un filozofiska rakstura informācija. Savu manifestu izsūtījis daudziem paziņām un tā brīvi pieejama internetā (tātad jauno krusta karu sapņu izplatītājs nevar tikt pieskaitīts sapņu pārdevējiem šī vārda burtiskā nozīmē; lielais darbs tiek izplatīts altruistiskā dāvinājumā nākotnes Eiropai). Visādā ziņā vienu Anderss panāca - skaļā terora akta rezultātā ar viņa deklarāciju un filmu iepazīsies daudz cilvēku.
 • Pasauli iedala divās radikāli atšķirīgās daļās: multikulturālistos (ļaunajos) un konservatīvajos (labajos). Psihiatrijā un psihoanalīzē šādu radikāli sašķeltu domāšanu (tikai melns vai balts un nav nekas krāsains), kas noved pie empātijas grūtībām, uzskata par domāšanas traucējumu.
 • Mērķis - tā saucamo "kulturālo marksistu" un "multikulturālo nodevēju" (A un B kategorijas) sodīšana ("Vienkārši, lai paskatītos reakciju"). Starp nodevējiem, acīmredzot, ietilpa Norvēģijas valdošā Darba partija ar tā premjeru un jauno paaudzi - Darba partijas jauniešu spārnu. "Kulturālo marksistu" ideoloģija esot "antieiropeiskā naida ideoloģija", kuras mērķis iznīcināt Eiropas kultūru, nacionālās valstis un kristietību. Tāpēc Anderss Bērings-Breivīks aicina uzsākt krusta karu pret islāmu. 
 • Savus uzskatus pauda interneta antiislamiskajā portālā  Anders B.
 • Sevi pieskaita pie "kulturālajiem konservatoriem", kurus sabiedrība saucot par rasistiem un tāda attieksme, viņaprāt, ir līdzīga antisemītismam un inkvizīcijai (tas izsaka savas grupas vajāšanas idejas un to, ka pats Anderss Bērings-Breivīks juties kā vajātais/upuris/cietējs.
 • Savas darbības uzskata par nepieciešamām un nav izdarījis neko pārāk sliktu (tātad Andersam ir savas taisnības apziņa). Ir uzskati, ka viņa manifests ietekmējies no Hitlera "Mein Kampf" un spridzinātāja Teodora Kačisnska "Unobomber's manifesto" (ģeniālais matemātiķis un bumbu izgatavotājs Teds Kačinskis bija šizofrēnisku sapņu pārņemts).
 • Lasa I.Kanta "Tīrā prāta kritika". Tātad ir ar tendenci savā vientulībā aizdomāties par dažādām pasaules filosofiskām problēmām, īpaši pasaules netaisnībām.
 • Sapņa ieviešanu dzīvē veicināja arī Andersa aizraušanās ar datorspēli World of Warcraft,  Fallout 3BioShock 2, Dragon Age
 • Patreiz savus motīvus gatavojas atklāt tikai tiesā. Acīmredzot ir iedomājies ar savu tiesas prāvu turpināt pārveidot pasauli un atvērt cilvēkiem acis uz, viņaprāt, īstenību. Tas parāda zināmas mesiānisma un pataloģiska altruisma kompleksa iezīmes. Viņš ir iedomājies, ka ir upurējies, lai glābtu Eiropu.
 • Šobrīd slavenais terorists nemaz neapjauš, ka cieš no paranojas un šis viņa Eiropas glābšanas sapnis cilvēcei acis neatvērs. Lai gan zināma taisnība attiecība uz islama ekspansiju un multikulturālisma naivismu viņam ir.
 • Par Andersa Bērings-Breivīka piederību brīvmūrniekiem jauprojām ziņas ir pretrunīgas. No vienas puses viņš ir nofotografējies ģērbies brīvmūrnieku apģērbā, no otras puses radikālie kristieši ir negatīvi noskaņoti pret brīvmūrniekiem. Kā to var savienot? Savā dokumentā mesija-sapņotājs min templiešu bruņinieku ordeni un tā lielmestru Žaku De-Mollē, kas cīnījās pret musulmaņiem. Varbūt Anderss Bērings-Breivīks savā sapnī ir iedomājies sevi par varoni bruņinieku-vientuļnieku, kas mantojis senās slepeno ordeņu uzvedības tradīcijas? Vikipēdijā atspoguļota informācija, ka Andersa kontakti ar ložu esot bijuši minimāli un tagad viņš ir izslēgts.
 • Atliek pagaidīt, vai parādīsies ziņas par viņa reliģiskajiem uzskatiem, Tiesas dienu un pēcnāves dzīves priekšstatiem (visādā ziņā, ja tas neatspoguļojas viņa 1500 lappuses garajā manifestā, es to kā psihiatrs izprasītu).
 • Ikdienā esot pieklājīgs un pat kautrīgs cilvēks.
Kā saka krievi: "В тихом омуте черти водятся" ... (Klusā avotā velni mājo!)

  Andre B. Breivik Twitter tweet message

  1 komentārs:

  1. Malacis Breivīk!Tā turēt!Norvēģijas tiesa ir kolamborantu reptiļi.

   AtbildētDzēst